Kronika současnosti

Zde naleznete stručné informace o událost, které proběhly v naší farnosti či obci a měli vliv na životě farnosti:

Rok 2012

Rok 2011

5.-11.1. I v letošním roce jsme se účastnili ve farnosti tříkrálové sbírky organizovaná Charitou České republiky. Protože roste zájem u dětí o tuto krásnou aktivitu, který slouží pro potřebné, tak se nám podařilo vytvořit 2 skupinky, které obcházely domácnosti. Oproti loňskému roku jsme proto mohli oblast dobrých skutků rozšířit o obec Spyta, navíc způsobem zajímavějším jak pro koledníky (Tři krále), tak i pro dárce, a to jízdou na koních. Letošní počasí bylo též pro koledníky přiznivější. Celkem se za obce Doubravice, Rychnovek, Zvole, Říkov a Spyta vybrala částka 22.955,- Kč.

Listopad. Při slavnosti Ježíše Krista Krále bylo instalováno antipedium na oltáři Božského Srdce Pána Ježíše. Věnovala jej českoskalická malířka, a pravidelná návštěvnice tohoto oblíbeného místa, Mgr. Eva Skořepová.

Rok 2010

5.-10.1. Proběhla ve farnosti tříkrálová sbírka organizovaná Charitou České republiky. Letošní počasí bylo pro koledníky (děti) velmi náročné. Klidné počasí bylo pouze v úterý, kdy se koledovalo na Doubravici. V pátek koledování v Říkově provázel silnější vítr spojený se sněžením. Pro veliké množství sněhu, které napadlo do soboty (cca 30cm), muselo pokračovat koledování až v sobotu odpoledny ve Zvoli, kam se koledníci přepravili vlakem. Posledním dnem byla neděle, která byla vyhrazena pro obec Rychnovek. Celkem se při koledování vybrala částka za výše zmiňované obce 14.827,- Kč2 $.

30.5.    Děkovná bohoslužba se uskutečnila v kostele sv. Justa za účasti pana starosty Josefa Malíře, poslance ing. Jiřího Hanuše, zástupců firem, které se podílely na generální opravě celého chrámového prostoru a exteriérů. Bohoslužbu měl celebrovat generální vikář Mons. Josef Socha z Hradce Králové, ale s ohledem na nepředvídatelné události došlo k jeho opožděnému příjezdu. Proto po půlhodinovém zpoždění slavnost začala za vedení našeho pana kanovníka Mons. Václava Hegra.

Hudební části liturgie obstaral chrámový sbor z České Skalice zpěvem mše J.Walenty, op. 35 Missa sollemnis, hudební vložky k svatému Justovi, patronu tohoto kostela.

Po mši svaté byl požehnán nový misijní kříž Mons. Josefem Sochou za zpěvu písně Svatý křiži. Touto pobožností celá slavnost byla završena jako poděkování Pánu Bohu a všem, kteří se o toto dílo zasloužili.

Věřící i ostatní návštěvníci kostela měli možnost během této bohoslužby, ale i v dalších dnech, kdy byl kostel otevřen, shlédnout malou prezentaci provedených prací, na panelu u hlavních vchodových dveří.

PÁN BŮH ZAPLAŤ!

Fotografie z uvedené slavnosti najdete ve fotogalerii našich stránek

ROK 2009

17.12.    V kostele se uskutečnil vánoční koncert, na kterém vystoupili děti z Mateřské a Základní školy ve Zvoli a pěvecký sbor Ostrováček ze základní školy v Jaroměři, Na Ostrově. Při příležitosti tohoto koncertu bylo provedeno zkušební nasvícení našeho kostela. Fotografii lze shlédnout na těchto stránkách ve složce Fotogalerie.

25.-27.12.    Vánoční bohoslužby; na Boží hod vystoupil chrámový sbor z České Skalice s II. českou půlnoční mší od Jakuba Jana Ryby

Byla prodána fara ve Zvoli obecnímu úřadu Rychnovek za cenu 850.000,- Kč. Z této částky bylo odvedeno 75% na účet biskupství Královéhradeckého..